fbpx

POMOC

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 200 ZŁ

0
0 items
No products in the cart.

DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 200 ZŁ

0

Renowacja Skór – hit czy kit ?

Skóra jak każdy inny materiał podlega degradacji, przychodzi więc taki czas że tapicerka w samochodzie, Twoja ulubiona torebka, mebel w domu czy każdy inny przedmiot wykonany z skóry naturalnej po prostu nie wygląda już tak jak przy zakupie. Wytarcia farby, ubytki w materiale, dziury, czy to się w ogóle opłaca naprawiać ? Odpowiem w mój ulubiony sposób… to zależy 🙂

Zacznijmy od tego że musimy rozróżnić dwa rodzaje napraw skór, renowacja i wymiana tapicerska. Przy wymianie tapicerskiej nie ma większej filozofii, tapicer zdejmuję poszycie fotela bądź mebla, jeśli potrzeba uzupełnia ubytki w gąbce i wszywa nowy materiał, ot to filozofia po krótce. Natomiast przy renowacji, definicja tego słowa nasuwa nam odpowiedź, że chodzi o przeprowadzenie naprawy w sposób taki, aby zachować oryginalny element. Tutaj mamy już pierwsze kryterium pokazujące co nam się bardziej opłaca. Jeśli zależy nam na oryginalności, jedynym wyjściem jest zastosowanie renowacji, w tym drugim przypadku lepszym wyborem będzie wymiana tapicerska. Kolejnym kryterium będzie rozległość naprawy, w przypadku gdzie np. fotel samochodowy ma rozerwany materiał, widzimy gąbkę, puściły szwy skóry, bądź dziura jest większa niż 1 x 1 cm, gdzie ciągłość struktury skóry została przerwana, jedynym wyjściem jest wymiana tapicerska. Niestety tak dużych ubytków nie jesteśmy wstanie procesem renowacji odtworzyć.

Podsumowując, każdy przypadek jest inny, warto więc najpierw dać nam możliwość zobaczenia na żywo obiektu bądź przesłać nam zdjęcie, wtedy jesteśmy w stanie potwierdzić czy skóra powinna zostać całkowicie wymieniona czy podlega procesowi renowacji.

Oczekuj kolejnych wpisów na temat renowacji skór, zadawaj pytania, chętnie udzielimy odpowiedzi na każde zagadnienie 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA​

Zapisz się o bądź na biężaco.
Nie przegap najnowszych wpisów oraz produktów.

Zobacz także

Renowacja Skór – hit czy kit ?

Stylowe Akcenty: Inspiracje Zestawień z Galanterią Skórzaną

Ochrona Przed Wilgocią – Jak Chronić Twoje Wyroby Skórzane w Deszczowe Dni

Scroll to Top